Piece na drewno

Ciekawostki z KWL.PL

Cubic 215 od Jydepejsen
Przypominamy, firma Jydepejsen (z Holstebro), to duńska, rodzinna firma, która została założona w 1979 roku. Od początku istnienia zajmuje się ona projektowaniem i rozwojem najwyższej jakości pieców kominkowych. Firma posiada w swojej ofercie linię nowoczesnych pieców serii CUBIC. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje model Cubic 215 – wysoki, ponad dwumetrowy piec [...]

Doskonałe połączenie

Nowoczesny kominek Slide Bell
Nowoczesny kominek Slide Bell

Kiedy przychodzi czas na wybór najodpowiedniejszej okładziny na domowy kominek, wielu klientów nie może uświadomić sobie wartości i potencjału drzemiącego w betonie. Ze względu na trwałość, możliwość wszechstronnego zastosowania oraz atrakcyjność materiał ten jest coraz bardziej popularny.


Ma szerokie grono zwolenników i jest rozwiązaniem alternatywnym dla innych, stosowanych do wykonywania obudów kominkowych. Dzięki połączeniu świetnej odporności na ogień i znakomitej absorpcji ciepła oraz możliwości formowania, nadawania odpowiedniego kształtu, staje się coraz bardziej ceniony i częściej się go stosuje. Co ciekawe, specjaliści mogą wykonać niemal każdy wzór obudowy, od obfitującej w bogatą ornamentykę, po proste, współczesne linie. W kwestii wszechstronności zastosowania niewiele materiałów może równać się z betonem. Może on być bowiem obrabiany i kształtowany zgodnie z nawet najbardziej wyszukanym życzeniem klienta i być odpowiednio barwiony. Może również mieć dowolną teksturę - od chropowatej do znakomicie wypolerowanej. Te niezwykłe zdolności adaptacyjne betonu, metaforycznie porównywane do wcieleń kameleona, pozwalają wpasować taką obudowę kominka do wnętrza urządzonego zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Co najistotniejsze, betonowa okładzina może być wykończona tak, aby odzwierciedlała osobowość i charakter właściciela kominka.

Według projektantów są dwa główne powody, dla których klienci decydują się na wybór betonu. Po pierwsze wyglądem przypomina naturalny kamień, a do wykonania okładziny można użyć dużych bloków zamiast małych kawałków. Ponadto jest materiałem znacznie tańszym niż np. marmur. Możliwości obróbki betonowej obudowy kominka są właściwie nieskończone. Każdy fachowiec specjalizujący się w tej dziedzinie może wypracować odrębną technikę stylizacji i barwienia. Możliwe jest wykonywanie rozmaitych mozaik i krzywizn, co byłoby niemożliwe przy stosowaniu innych materiałów.