Piece na drewno

Ciekawostki z KWL.PL

Cubic 215 od Jydepejsen
Przypominamy, firma Jydepejsen (z Holstebro), to duńska, rodzinna firma, która została założona w 1979 roku. Od początku istnienia zajmuje się ona projektowaniem i rozwojem najwyższej jakości pieców kominkowych. Firma posiada w swojej ofercie linię nowoczesnych pieców serii CUBIC. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje model Cubic 215 – wysoki, ponad dwumetrowy piec [...]

Ogień i beton


Tradycyjny kominek gazowy
Foto: tradycyjny kominek gazowy

Harmonijne dopasowanie koloru i stylu obudowy kominka do wystroju wnętrza? Realizacja nawet najbardziej nieprawdopodobnych planów i projektów klienta? Wybór zabarwienia spośród nawet stu propozycji?


Takie nieograniczone możliwości obróbki i stylizacji może dać tylko... beton. Stosowanie tego materiału na okładziny kominkowe jest już niezwykle popularne zwłaszcza w USA, Kanadzie i Skandynawii.

Dlaczego? Co drzemie w tym, z pozoru szarym i pospolitym, surowcu? Jakie walory można wydobyć, poddając go odpowiedniej obróbce?

Obecnie kominek jest jednym z urządzeń najbardziej pożądanych przez posiadaczy nieruchomości. Nie tylko bowiem daje ciepło, ale także tworzy wspaniałą atmosferę rodzinnego domu. Według badań, ponad połowa posiadaczy domów ma przynajmniej jedno urządzenie wyposażone w palenisko. Zdecydowana większość właścicieli mieszkań, którzy po wprowadzeniu się zainstalowała kominek, zgodnie stwierdziła, że dzięki temu wartość ich domu znacznie wzrosła. Podczas gdy tylko jedna piąta klientów zwraca uwagę, iż nadrzędną funkcją kominka jest ogrzewanie, to aż połowa widzi w nim także przedmiot budujący atmosferę i specyficzny charakter wnętrza.

W zimne dni kominek daje przyjemne ciepło, a w ciągu całego roku jest wspaniałą ozdobą pomieszczenia. Najczęściej umieszcza się kominki w salonach i pokojach tzw. „dziennych”, ale coraz popularniejsze stają się rozwiązania dostosowane do sypialni. Według firm przeprowadzających ankiety odnośnie upodobań klienteli, to ostatnie należy obecnie (podobnie jak ogrzewanie podłogowe i prysznice parowe) do najbardziej pożądanych przez kupujących i budujących domy. Kominek jest więc integralną częścią wystroju wnętrza, dlatego jego harmonijne dopasowanie do pozostałych elementów, koloru ścian, podłogi czy po prostu stworzenie projektu oryginalnego, spełniającego wszystkie oczekiwania kupującego, jest niezwykle istotne. Takie możliwości daje właśnie beton.