Nieskończone możliwości wyboru koloru


Alternatywna zabudowa kominka Slide Bell
Alternatywna zabudowa kominka Bellfires Slide Bell

Beton jest także świetnym rozwiązaniem ze względu na szerokie możliwości wyboru barwnika. Cegła czy marmur nie pozwalają na takie zabiegi i wybór kolorów jest ograniczony.


Każdy wykonawca proponuje swoje własne sposoby barwienia oraz szeroką gamę unikatowych kolorów i odcieni. Specjalista pomoże także dostosować zabarwienie betonowej obudowy do wystroju i kolorystyki wnętrza, nawet do ulubionego dzieła sztuki znajdującego się w pobliżu kominka, podłogi czy mebli. Możliwe jest dostosowanie barwy do nawet najbardziej wyrafinowanego gustu klienta i realizacja przeróżnych pomysłów. Każdy wykonawca ma swoje unikatowe przepisy i środki, dzięki którym może uzyskać wymaganą barwę, stosuje inne rodzaje cementu. Jest wiele rodzajów pigmentów, barwników i wypełniających kolorów, dlatego beton jest materiałem o najbardziej wszechstronnych możliwościach stosowania na obudowy kominków.

Obecnie kolor jest niezwykle istotnym elementem wystroju wnętrza. Podobnie jak kolor ścian, także kolor betonowej okładziny kominka zależy od indywidualnych preferencji klienta. W salonach sprzedaży, tak jak w sklepach z artykułami malarskimi, fachowcy prezentują zaskakująco szeroką gamę dostępnych barwników oraz próbki materiału w konkretnym odcieniu. Niektóre firmy oferują ponad 100 możliwych kolorów.